Říp, Kalvárie, Milešovka, Lovoš…

Jsme dva kluci, kteří začali s provozováním turistické chaty na Řípu v dubnu 2019.
Tahle práce je pro nás radost a zábava. Zkušenosti jsme nasbírali na Chatě Milešovka, kterou už bohužel neprovozujeme, neb nám ji bezdůvodně v září roku 2019 sebrali.
Štěstí se na nás ale usmálo v pravou chvíli a tak jsme místo Milešovky začali provozovat Pension pod Kalvárií. Koronavirus nás ale donutil pension v roce 2020 zavřít. No ale zase přišlo něco jiného v pravou chvíli. Za měsíc a půl jsme se stali hrdými provozovateli Chaty Lovoš, kam Vás také zveme.

Chata Říp

Naším cílem je udělat z Řípu místo, kde bude turistům i nám dobře. Snažíme se mít maximum výrobků lokálního původu, od jídla až po upomínkové předměty. Staráme se nejen o hospůdku pod rotundou, ale o celý kopec.Díky tomu, že už jsme nějakou dobu provozovali bistro na Milešovce, dostala se k nám poptávka na provozování Chaty Říp. Viděli jsme to jako velkou příležitost. Oslovili jsme tak majitele objektu a ti nám chatu pronajali. Říp je pro Čechy důležité místo a podle nás si zaslouží důstojné a kvalitní občerstvení.

V roce 2019 se nám podařilo interiéru světnice vrátit podobu, kterou měl na začátku 20. století. Uvnitř jsme tak prostory zbavily nánosu asfaltových nátěrů, plastových garnýží, laminátových desek, které se staly součástí interiérů při rekonstrukcích v sedmdesátých a devadesátých letech.

V současnosti provozujeme venkovní bar. Točíme litoměřické pivo z Biskupského minipivovaru U sv. Štěpána – Děkana 11° a v pet lahvích prodáváme i vlastní ležák Říp, který si necháváme v Litoměřicích vařit. V nabídce najdete místo chemických sladkých nápojů i domácí limonády od firmy Kalabria. K jídlu podáváme bezlepkové 100% masové klobásy a párky na tácek, které mají minimálně 90% podíl masa, nakládaný hermelín či utopence. Nabízíme i lokální kremrole, perník a koláče. Kávu připravujeme z fairtradové 100% arabiky. Na posilněnou a prohřátí pak doporučujeme bio pálenky ze Zámeckých sadů Chrámce. Prodáváme také upomínkové předměty, část z nich si plánujeme nechat vyrábět v rámci programu Diakonie Krabčice.

„Prostě na Řípu bychom Vám nenabídli nic, co bychom sami nesnědli nebo nevypili.“

Z Řípu chceme udělat ještě příjemnější místo než je. Od začátku cítíme velkou podporu veřejnosti, což nám dodává energii a zároveň nás to žene k tomu, abychom neustávali v práci a stále něco vylepšovali. Naším snem nyní například je, aby na Řípu zazněla Má vlast v podání symfonického orchestru..

Pokud máte nápad, co na Řípu ještě zlepšit, určitě nám napište.